Adame děkujeme

12.06.2024

Všichni víme, jak si velká většina populace potrpí na tom, jak vypadá. Doba strávená před zrcadlem před odchodem z domu je samozřejmě nezbytným aktem, než vůbec sáhneme na kliku dveří. Hřebínek je nedílnou součástí našich životů, stejně tak, jako výrobky různých kosmetických firem cílící na krásu a kvalitu pokožky a vlasů.

Samozřejmě i děti mají své styly a módní trendy, délku vlasů a jejich vizuální podobu nevyjímaje. I v našem klubu můžeme na trénincích všech věkových kategorií vidět doslova kreativní přehlídky toho, co je možné s vlasy udělat.

Jeden z dětských hráčů přípravky, Adam Nedorostek, také patřil k těm, kteří byli pro svůj účes a délku vlasů nepřehlédnutelní. Nedávno ale přišel na trénink s vlasy „na ježka“ a my jsme na něj hleděli, jak na nového člověka. Málem jsme ho nepoznali a jen jeho věčný úsměv prozrazoval, že to je opravdu Adam. Ve velkém překvapení jsme se ho zeptali, kam dal vlasy? Adam nám dal odpověď, která nám všem doslova vyrazila dech.

Adam se rozhodl darovat svoje vlasy na paruky, pro onkologicky nemocné děti na dětskou onkologii v Olomouci.

Tento jeho čin je pro nás ukázkou velkého Adamova srdce, které si umí všímat věcí kolem sebe. Ukazuje, že i děti umí uvažovat a jednat tak, jak bychom možná v jejich věku nečekali. Vnímáme to jako opravdové hrdinství obyčejného kluka, který nechce vyčnívat. Adam by nám to vůbec neřekl, kdybychom se ho na to nezeptali. Viděl, že je potřeba někde pomoci. Viděl, že to může být on, kdo pomoc může nabídnout, tak to udělal.

Adame, jménem našeho klubu ti velmi děkujeme za tvůj obětavý čin, který má velký přesah. Pro mnohé se to může zdát jako banální věc, jako naprostá maličkost, která není důležitá. Ovšem ten, kdo tímto onemocněním prochází, si do všech detailů umí moc dobře uvědomit, pochopit a ocenit to, co jsi dokázal. Jakákoli pomoc pro onkologicky nemocné a zvláště, pokud se jedná o děti, má obrovský přesah. Životní zápas s onkologickým onemocněním je nesmírně těžký a má naprosto jinou úroveň a důležitost než naše zápasy na florbalovém hřišti.

FBC Šternberk